Εγγραφές Α΄ τάξης

Εγγραφές μαθητών/τριών στην Α' τάξη για το σχολικό έτος 2023-2024

Οι κηδεμόνες των μαθητών/τριών που το σχολικό έτος 2023-2024 θα φοιτήσουν στην Α' τάξη του Γενικού Λυκείου Σορωνής, οφείλουν να έρθουν στο Σχολείο για να κάνουν την εγγραφή τους, ως εξής:

• Από την Παρασκευή 1/9/2023 έως την έναρξη των μαθημάτων

Ώρες εγγραφών 08:30-13:00

Δικαιολογητικά που απαιτούνται:

1. Αίτηση εγγραφής   Το έντυπο χορηγείται από το σχολείο.
  2. Υπεύθυνη Δήλωση κηδεμόνα η οποία χορηγείται από το σχολείο και αφορά στην κηδεμονία και στα στοιχεία φοίτησης του μαθητή/ήτριας. Σε περίπτωση αλλοδαπού μαθητή/ήτριας απαιτείται επίσης επικυρωμένο και μεταφρασμένο από τις αρμόδιες αρχές πιστοποιητικό γέννησης και διαβατήριο σε ισχύ.
  3. Εκτύπωση της Ηλεκτρονικής Αίτησης Εγγραφής
  4. Φωτοτυπία του Δελτίου Αστυνομικής Ταυτότητας του μαθητή/ήτριας (ή διαβατηρίου σε ισχύ)
  5. Ατομικό Δελτίο Υγείας (Χορηγείται από το σχολείο και παραδίδεται συμπληρωμένο πριν την έναρξη των μαθημάτων)

Οι κηδεμόνες μπορούν να προσκομίσουν και οποιοδήποτε άλλο δικαιολογητικό θεωρούν ότι χρειάζεται για την ενημέρωση των εκπαιδευτικών.

• στο τηλέφωνο: 2241041477
  • mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.