15ος Πανελλήνιος Διαγωνισμός Βιολογίας 2019

Εγκρίθηκε ο 15ος Πανελλήνιος Διαγωνισμός Βιολογίας (ΠΔΒ) 2019 για μαθητές/τριες της Α΄, Β΄ και Γ΄τάξης των Γενικών Λυκείων και των ΕΠΑ.Λ. της χώρας που προκηρύσσει η Πανελλήνια Ένωση Βιοεπιστημόνων (ΠΕΒ) για 15η συνεχή χρονιά.

Η πρώτη (1η) φάση του Πανελλήνιου Διαγωνισμού Βιολογίας θα διεξαχθεί το Σάββατο, 09 Φεβρουαρίου 2019 και ώρα 9.30 π.μ.

Σημαντική ανακοίνωση, διόρθωση στην ύλη της Βιολογίας της Γ΄ Λυκείου εδώ αναλυτικά:

" Στην ύλη για τη Γ τάξη και για την Α φάση του Διαγωνισμού να διορθωθεί και να αντικατασταθεί  η ενότητα 2.2.4. (που δεν υπάρχει στο σχολικό βιβλίο) με την 2.4.4 (συντακτικό λάθος). "

Δήλωση συμμετοχής μέχρι Παρασκευή 01 Φεβρουαρίου 2019 στη σχετική φόρμα στη σελίδα της ΠΕΒ εδώ.

Η ύλη του διαγωνισμού και οι λεπτομέρειες του διαγωνισμού εδώ.